КОРОСТЕНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ НРУ

Радісних Різдвяних Свят!
 

 

Різдво́ Христо́ве — велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.  

  

Результат пошуку зображень за запитом "З різдвом христовим"  

У канонічних текстах історія про народження Ісуса Христа описується в Євангеліях від Луки та Матвія. Згідно з цими стародавніми джерелами Марія й Йосип пішли до Віфлеєму через перепис населення Римської імперії, що проходив за часів імператора Августа. Саме у Віфлеємі народився Ісус.

За описом євангеліста Матвія, після народження Ісуса першими з людей йому прийшли поклонитися пастухи, сповіщені про цю подію появою ангела. На небі була явлена ​​чудесна зірка, яка привела до дитини Ісуса волхвів (мудреців). Вони піднесли Христу дарунки - золото, ладан і смирну.

Дізнавшись про народження Месії й бажаючи Його знищити, цар Іудеї Ірод наказав убити всіх немовлят у віці до 2 років. Однак Христос був чудесно врятований від смерті, тому що ангел повелів Йосипу бігти в Єгипет разом з родиною, де вони й жили до смерті Ірода.

Святвечір і Різдво. Історія та традиції  

Історія свята Різдва Христового

У християнській церкві з кінця II століття аж до IV століття події Різдва згадувалися в день Богоявлення, 6 січня. Близько 200 року Климент Олександрійський згадує про таку практику. Перші повідомлення про появу окремого свята Різдва й святкуванні його 25 грудня відносяться до середини IV століття.


Традиції свята

Святу Різдва традиційно передує Святвечір - день особливо суворого посту, коли, за церковним статутом, дозволяється приймати в їжу тільки кутю - розмочені й розварені зерна пшениці або рису, а також боби, горох і овочі.

Різдвяний піст завершується після настання темряви, або появи на небі першої зірки, яка символізує зірку, що зійшла над Віфлеємом у момент народження Ісуса.

У Святий вечір, після заходу сонця вся родина збирається за столом, на якому 12 пісних страв - за кількістю апостолів. Жодне з блюд не повинно залишитися недоторканим: кожне потрібно хоч трохи спробувати. Добре, якщо на столі горить свіча - живий вогонь. Головна страва вечері в Святий вечір - кутя. Традиційно її готують з пшениці, але можна використовувати й інші цільні крупи. Крупинки, зерна - це символ людей, склеєних в людство. А в якості клею в куті використовують мед або цукровий сироп. Цим вечерею закінчується строгий Різдвяний піст: 7 січня всі обмеження знімаються.

Різдвяні свята - одні з небагатьох в християнському календарі, в яких тісно переплітаються церковні й народні традиції. В Україні досі не втратила своєї актуальності прекрасна традиція колядування, коли діти ходять по домівках, співають різдвяні пісні-колядки й бажають господарям миру й процвітання, посипаючи при цьому підлогу, "засіваючи" зернами пшениці або ячменю, що за повір'ями несе в будинок добробут і щастя. В подяку господарі обдаровують дітей солодощами й монетками, які, як вірять багато хто, приносять удачу на весь рік.
  
Досить цікаво, що перші християни, якими були євреї, не святкували Різдво, так як вважали народження людини початком мук, болю і скорботи. Проте з часом до християн почали підключатися греки, під впливом звичаїв яких і була започаткована традиція святкування Різдва Христового.

Коли до влади прийшли більшовики зі своїми атеїстичними переконаннями, то вони викоренили практично всі релігійні свята, в тому числі і Різдво. І хоча люди продовжували відзначати це свято, Різдво втратило свою колишню популярність і значимість. Саме в цей час на перший план почали виходити новорічні свята, відтісняючи різдвяні.

У 1929 році Різдво Христове було повністю заборонено, так як в той час атеїстичні погляди почали насаджувати суспільству ще сильніше. З тих пір навіть ялинку почали називати новорічною, а не різдвяною. Більш того, багато різдвяні традиції почали насаживаться державою як новорічні.

Так, в 1935 році з'явився Дід Мороз, замінивши Святого Миколая,а  1937 році на новорічних заходах з'явилася Снігуронька.

 

Так тривало аж до 1991 року, коли Різдво знову стало державним святом.     

 

Як відзначати і святкувати


Більшість людей в Україні вважають головним зимовим святом Новий Рік. Проте Різдво також відзначається досить широко. Більш того, на відміну від Нового Року зустріч цього свята має цілий ряд традицій, які дотримуються й донині.

Існує традиція, коли молоді люди ходять по домівках сусідів і співають колядки, за що отримують гроші або цукерки. І якщо у великих містах ця традиція практично викорінена, то в маленьких селах і селах вона як і раніше існує.

У містах існує ряд інших традицій, які є частиною святкування Різдва. Так, наприклад, є традиція, за якою хрещеники ввечері 6 січня носять вечерю своїм хрещеним. Немає ніяких певних правил, про те, які саме страви потрібно носити хрещеним на вечерю. Однак обов'язковою стравою в цьому вечері має бути кутя, яка вважається традиційним різдвяним блюдом.

 

Домашнє святкування Різдва


На відміну від Нового року, який багато громадян зустрічають у ресторанах, кафе, нічних клубах та інших закладах, більшість людей святкують Різдво в домашніх умовах. Більш того, на відміну від новорічної ночі, яка збирає галасливі компанії друзів і знайомих, це велике християнське свято відзначають у колі найближчих родичів.

Головною особливістю святкування цього Різдва є багатий святковий стіл, на якому обов'язково має стояти кутя. Більш того, деякі люди переконані, що приймати їжу необхідно починати саме з куті. Однак цю традицію дотримуються не багато. Крім того, далеко не всі люди люблять це традиційно блюдо. Але, так чи інакше, кутя повинна бути присутніми на столі.

Крім куті, на столі повинні бути присутніми різноманітні страви зі свинини. Особливе місце має приділятися холодцю і заливного. Крім свинини на різдвяному столі можуть бути присутніми і інші м'ясні страви, в тому числі всіляка птах. Така традиція, за якою на святковому різдвяному столі в обов'язковому порядку повинні бути присутні м'ясні страви існує досить довго. Більше того, її дотримуються практично всі.

Крім м'ясних страв на різдвяному столі повинні бути присутніми солодощі і всілякі закуски, наприклад, соління.

 

Однією з відмітних особливостей цього великого християнського свята є те, що різні гілки християнства відзначають Різдво в різні дні.

 

Про те, як ставляться до Різдва в світі. Перелік країн, де Різдво є офіційним вихідним днем:

 

Один вихідний день

 

Один вихідний день 

Два вихідні дні

Три вихідні дні

 

За матеріалами:uk.wikipedia.org,ukr.mediaОбновлен 19 янв 2017. Создан 06 янв 2017